wewwww

Görünümleri diğer çelik kasalar ile aynı olmasına rağmen otel kasaları neden ayrı olarak tanıtılıyor ?
Otel kasaları ile ev kasası ve ofisler için üretilen çelik kasa modellerinin güvenlik seviyeleri farklıdır. Çünkü bir otel ya da hastane ile ev ve ofisin güvenlik problemleri farklıdır. Otel kasaları hergün değişen farklı kullanıcılar ve otel yönetimlerinin kolay işletimi için tasarlanmıştır. Oysa ki kişisel bir ev-ofis kasası tamamıyla kişisel kullanıma göre tasarlanmıştır. Çelik kasa seçerken yapılan en büyük hata, boyut olarak aynı görülen otel kasalarını yüksek güvenlik gerektiren ev ya da işyerlerinde kulanmaktır. Otel kasaları, ev ve ofislerde değerli eşyalarınızı koruyabilmenizde yetersiz kalacaktır.

Otel kasaları halihazırda belirli bir güvenlik sistemine sahip binalarda kullanılmalıdır. Kişilerin giriş çıkışlarının kontrol edilmediği, teknik alet ve ekipmanın kolaylıkla sokulabildiği binalarda kullanılması son derece sakıncalıdır. Otellerin hiçbir zaman boş kalmayacağı, sürekli personelden birilerinin bina içinde olacağı unutulmamalıdır. Oteller ev ve işyerlerimiz gibi geceleri ve tatil günleri terkedilmezler.

Otomatik kilitleme mekanizması ile bilgisayar kontrollü kilitleme mekanizması arasındaki fark:
Otomatik kilitleme; motor mekanizması ile kendisi hareket eden kilitleme mekanizmalarına verilen isim, bilgisayar kontrollü kilit ise bu mekanizmanın programlanabilir bir beyin tarafından kontrol edilmesidir. Böylelikle kilitleme işleminin birçok güvenlik özelliği kullanım amacına göre değiştirilebilir. Yani kilitleme fonksiyonları kişiye özel programlanabilir.

Şifre ile kullanılan  kilitleme mekanizmalarının birçoğu  ne otomatik ne de bilgisayar kontrollüdür.